קול קורא להשתתפות בקורס ניהול המחלה מחזורים 2021 - 2022

"בידיים שלי" קורס לניהול מחלות כרוניות 2021-2022

"בידיים שלי" – קורס לניהול מחלות כרוניות (מחלות המפרקים) נולד, על מנת לתת מענה לצורך בידע ובכלים לניהול המחלה.
בעקבות אבחון מחלת מפרקים, נולדים רגשות שונים (כמו אבל, הכחשה, כעס והפנמה) ועולות שאלות רבות (לדוגמה מה עושים עכשיו? איך ממשיכים מכאן? איך מתגברים וממשיכים את החיים "כרגיל"? איך מתווכים למשפחה ולסביבה הקרובה את האתגרים הפיזיים והרגשיים עימם מתמודדים כמו ההרגשה / הכאבים / אי היכולת לבצע את השגרה שהייתה? איך רוכשים את הידע הרלוונטי לנו ?).

הקורס נוצר ע"י צוות מנחות מטעם העמותה, לאחר לימוד תכני הקורס במלטה, הותאמו התכנים לישראל.
קורס פיילוט התקיים ב 2019 ובשנת 2020 התקיימו 3 קורסים מקוונים.

שמחים להודיע על פתיחת שלושה מחזורים נוספים בשנת 2021 – 2022.

דוגמאות למשוב לקורס:

" השתתפתי בקורס ויכולה להמליץ בחום. מודה שבאתי קצת סקפטית, כי מה כבר יש לחדש לנו….(כולנו הרי כבר מומחים) אבל עברתי בקורס תהליך אישי שפירק ובנה אותי מחדש. למדתי כלים ודרך כיצד להשלים עם ה"אני החדשה". כיצד להניח לעבר ולחיות את חיי במצב החדש הנתון וליהנות מהדרך. איך לנהל רגשות ומצבים. איך לרתום את הסביבה. ועוד'… מסתבר שתמיד יש עוד מה ללמוד ולאן לצמוח. צריך לפני הכל להישאר פתוחים וגם ללמוד לשחרר. הקורס בקבוצה הקטנה נתן לנו אפשרות להיפתח וללמוד מכל אחת. לשמוע מבנות אחרות שנתונות במצבים דומים מאד וכואבים שלפעמים קשה לנו לדבר עליהם בסביבה שלנו. ופה מצאנו אמפתיה והכלה של הכל."
"הרגשתי שאני מקבלת מילים למחשבות שלא ידעתי לקרוא להן בשמם. ההבדל בין כאב הכרחי לסבל מיותר שאני גורמת לעצמי במחשבות שלי, מעגל הכאב עזר לי להסביר את עצמי לקרובים אליי ומעגל השמחה נתן לי כלים פרקטיים להתמודדות".
"דרך ההתקדמות בתכנים של הקורס נבנה נדבך על נדבך שאפשר קבלה של כלים להתמודדות עם פנים שונים של המחלה, אובדן הבריאות, תעסוקה, חברה, זוגיות. בנוסף, התכנים המקצועיים נתנו טעימה לדרכים נוספות להסתכלות ולגישה למול המחלה. אני מאד אוהבת ומתחברת לדינמיקה הקבוצתית. אני מפנימה הרבה, מתקדמת, נתרמת ומגלה שחולים כמוני הם אנשים מאד מיוחדים ועוצמתיים עם הרבה מה לתרום".

עיקרי תכני הקורס:
מהי דלקת מפרקים עבורי, התמודדות עם אובדן, ניהול כאב, מהי מטרה, תקשורת, סדנאות חווייתיות, כלים לניהול עצמי, ניהול רגשות, מצב רוח ועייפות, ניהול משאבים, הרצאות חיצוניות בנושאים שונים (כדוגמת ראומטולוג, תזונה, פעילות גופנית ועוד) ואלה מקצת מכלל הכלים על מנת לנהל את המחלה ולא שהמחלה תנהל אותנו.

לוח זמנים:              הקורסים יהיו מקוונים (בזום), לנוכח המצב, כל מפגש הוא בן 3 שעות.

קורס ראשון: 4.10.2021 – 6.12.2021, ימי שני בין 09:00 – 12:00, בהנחייתה של  אורלי דינלטון.  

קורס שני:    4.10.2021 – 6.12.2021, ימי שני בין 17:30 – 20:30, בהנחייתה של  דורית מילר.

קורס שלישי:  13.12.2021 – 14.2.2022, ימי שני, בין 10:00 – 13:00, בהנחייתה של עידית דנצינגר.

כל מחזור הינו בן 15 מפגשים שבועיים – מפגש אחד בשבוע, מפגשים עם הרצאות חיצוניות יתקיימו בימי רביעי בשעות הבוקר / אחה"צ, אחת למס' שבועות.

משתתפי הקורס יקבלו מראש סילבוס ומועדים מדויקים על מנת להיערך למפגשים.

לתשומת לבכם –

עלות קורס למשתתפים מן המניין הינה 5,200 ש"ח. חברי עמותת מפרקים מקבלים סבסוד מלא של הקורס בניכוי דמי הרשמה של 480 ש"ח.
ההרשמה מותנת בהתחייבות להשתתפות ב 80% מהמפגשים לפחות ותשלום דמי ההרשמה מראש.

* ההרשמה הינה על בסיס מקום פנוי, משתתפים אשר ירשמו לקורס ולא ישתתפו בו בפועל, יאלצו לממן את עלות הקורס מכספם.

טופס ההרשמה לקורס 

סילבוס הקורס וכללי הקורס יישלחו למשתתפים אשר התקבלו.

© כל הזכויות שמורות לעמותת מפרקים צעירים. אין להשתמש / להעביר / להעתיק את המידע / הקורס ללא אישור מעמותת מפרקים צעירים.דילוג לתוכן