"בידיים שלי" קורס לניהול מחלות כרוניות

"בידיים שלי" – קורס לניהול המחלות הכרוניות (מחלות המפרקים)  נולד על מנת לתת מענה לצורך בידע ובכלים לניהול  המחלה.  בעקבות אבחון מחלת מפרקים, נולדים רגשות שונים (כמו אבל, הכחשה, כעס והפנמה) ועולות שאלות רבות (לדוגמה מה עושים עכשיו? איך ממשיכים מכאן? איך מתגברים וממשיכים את החיים "כרגיל"? איך מתווכים למשפחה ולסביבה הקרובה את האתגרים הפיזיים והרגשיים עימם מתמודדים כמו ההרגשה / הכאבים / אי היכולת לבצע את השגרה שהייתה? איך רוכשים את הידע הרלוונטי לנו ?).

הקורס נוצר ע"י צוות מנחות מטעם העמותה – לאחר לימוד תכני הקורס במלטה הותאמו התכנים לישראל.
קורס פיילוט התקיים ב 2019 עם 10 משתתפות, חברות העמותה. להלן מס' דוגמאות למשוב לקורס:

" השתתפתי בקורס ויכולה להמליץ בחום. מודה שבאתי קצת סקפטית, כי מה כבר יש לחדש לנו….(כולנו הרי כבר מומחים) אבל עברתי בקורס תהליך אישי שפירק ובנה אותי מחדש. למדתי כלים ודרך כיצד להשלים עם ה"אני החדשה". כיצד להניח לעבר ולחיות את חיי במצב החדש הנתון ולהינות מהדרך. איך לנהל רגשות ומצבים. איך לרתום את הסביבה. ועוד'… מסתבר שתמיד יש עוד מה ללמוד ולאן לצמוח. צריך לפני הכל להישאר פתוחים וגם ללמוד לשחרר. הקורס בקבוצה הקטנה נתן לנו אפשרות להיפתח וללמוד מכל אחת.
לשמוע מבנות אחרות שנתונות במצבים דומים מאד וכואבים שלפעמים קשה לנו לדבר עליהם בסביבה שלנו. ופה מצאנו אמפתיה והכלה של הכל. "

"קורס מרגש עצמתי ועמוק. נתן לי המון כלים להתמודדות. תהליך הבנה והכרה מה אפשר ואיך אפשר גם אחרת. פתח לי ידע נוסף. מפגש חברתי חשוב עם בנות במצב דומה". ממליצה בחום ומכל הלב לכל חולה וחולה.

תכני הקורס העיקריים: מהי דלקת מפרקים עבורי, התמודדות עם אובדן, ניהול כאב, מהי מטרה, תקשורת, סדנאות חווייתיות, הרצאה ושיחה בגובה העיניים עם ראומטולוג, סדנת NLP, הרצאת פיסיותרפיסט/ית, הרצאת נטורופט/ית, כלים לניהול עצמי, פעילות גופנית, ניהול רגשות, מצב רוח ועייפות, ניהול משאבים, סדנת YOGACT (מועברת ע"י מדריכת יוגה ופסיכולוג רפואי) ועוד.

משתתפי הקורס יקבלו את חומרי הקורס הרלוונטיים לביתם בטרם הקורס, על מנת שיתמכו בלמידה.

עקב נגיף הקורונה Covid-19 , בשנת 2020 הקורס יועבר ב- 10 מפגשים באמצעות מערכת הZOOM.,  מפגש שבועי בן שעתיים וחצי-שלוש שעות.

יתקיימו שלושה מחזורים נפרדים לקורס. ההשתתפות מותנית ברישום מוקדם וקבלה ע"י ועדת קבלה.

עלות הקורס למשתתף הינה 250 ₪ לכל הקורס (העברת התשלום תתבצע לאחר קבלת המשתתף לקורס).

מועדי הקורסים לשנת 2020, שעות המפגש כוללות הפסקות:

13.10.2020 – 15.12.2020, בין השעות 10:00 – 13:00, המפגש השבועי יתקיים ביום שלישי. –  ההרשמה נסגרה.

19.10.2020 – 21.12.2020  בין השעות 09:00 – 12:00, המפגש השבועי יתקיים בימי שני. –      ההרשמה נסגרה.

2.11.2020   –  4.1.2021     בין השעות 10:00 – 13:00, המפגש השבועי יתקיים בימי שני.  –     ההרשמה נסגרה. 

טופס הרשמה לקורס 

 

© כל הזכויות שמורות לעמותת מפרקים צעירים. אין להשתמש / להעביר / להעתיק את המידע / הקורס ללא אישור מעמותת מפרקים צעירים.



דילוג לתוכן