מאמר עמותת מפרקים צעירים: התמודדות נכונה עם מחלה כרונית: אבחון מוקדם ומדויק…

כתבו עלינו

סובלים מכאבי גב מתמשכים? אולי יש לכם דלקת בעמוד השדרה
הכותבת היא ד”ר אניאלה שובל, מומחית ברפואה פנימית, מתמחה בראומטולוגיה, מרכז רפואי בני ציון.
דלקת חוליות מקשחת מאובחנת באיחור של כמעט עשור
"נשים לוקות בסוג המחלה שניתן לזהות רק ב MRI, אך זמינות ועלות הבדיקות מעכבת את האבחון. גם המודעות לסוג זה של המחלה נמוכה יותר, ולכן הן פחות מופנות לבדיקות".
כאבי גב עשויים לנבוע מדלקת חוליות מקשחת
פרופ' יצחק רוזנר, מומחה לראומטולוגיה מהמרכז הרפואי בני ציון: "אבחון מוקדם של המחלה חיוני לפני התפתחות נזק בלתי הפיך. אולם עקב חוסר מודעות הן של הציבור והן של הרופאים, האבחון הנכון מתאחר במשך שנים".
דלקת חוליות מקשחת, תסמינים ודרכי טיפול
ראיון עם פרופ' מירב לידר - מנהלת היחידה לראומטולוגיה במרכז הרפואי שיבא. על דלקת חוליות מקשחת, תסמינים ודרכי טיפול ושבוע המודעות למחלה שמתקיים בחודש הבא. לעיתים קיים תת אבחון למחלה והאבחון יכול לקחת כ 8 שנים בממוצע.
בואו נעשה סדר בכאבי הגב
אין מי שלא סובל מכאבי גב במהלך החיים. אבל מברר שכאבי הגב הם לא מקשה אחת. כך תדעו האם הכאבים שלכם כרוניים - ומה צריך לעשות כדי לטפל בהם?
מה הקשר בין פסוריאזיס למחלת מפרקים פסוריאטית?
דלקת מפרקים פסוריאטית עלולה לגרום לנכות ולמגבלות בתפקוד היום יומי. לכן יש חשיבות אדירה להעלאת המודעות למחלה.
דלקת מפרקים פסוריאטית: התסמינים והטיפולים היעילים.
בשנים האחרונות חלה מהפיכה בתחום הטיפול בדלקת מפרקים פסוריאטית. צפו בדיון באולפן YNET, ד"ר אמיר דגן, מנהל המרפאה הראומטולוגית באסותא אשדוד, מסביר על המחלה והטיפולים היעילים בה.
דלקת מפרקים פסוריאטית: מה יעזור לעצור את הכאבים
דלקת מפרקים פסוריאטית היא מחלה מורכבת, שעלולה לגרום לסיבוכים קשים, לעיתים בלתי הפיכים. במי היא פוגעת הכי הרבה, האם יש קשר גנטי, ומהם הטיפולים שיעזרו?
פרופ' אורי אלקיים, היא מומחית ברפואה פנימית וראומטולוגיה, מנהלת המכון הראומטולוגי בבי"ח איכילוב עם התשובות.
זה "בידיים שלי"
בעקבות אבחון מחלת מפרקים כרונית, נולדים רגשות שונים, דומים לאלו המתעוררים בתקופת אבל - הכחשה, כעס והפנמה, ומתעוררות שאלות רבות. "בידיים שלי" הוא קורס ייחודי ופורץ דרך לניהול מחלות מפרקים כרוניות שעמותת מפרקים צעירים יצרה כדי לתת מענה לצורך העצום בידע ובכלים לניהול מחלה כרונית.
לא נותנת למחלה להכניע אותי
למה את נוסעת ברכב במקום ללכת ברגל? למה את עולה במעלית במקום לטפס במדרגות? אנשים חושבים שאני עצלנית או מפונקת כי אני לא נראית חולה. ליאת ברקן בת ה-38 מספרת למה דלקת מפרקים פסוריאטית היא מחלה שקופה, אבל מרגישים אותה היטב.
אתם חייבים להסכים לטיפול הרפואי שמציעים לכם. או שלא…
הסכמה מדעת היא זכות חוקית בסיסית. חולה מועצם ומעורב הוא חולה שלוקח אחריות על ניהול המחלה שלו, ומסכים לטיפול המוצע לו. כך תהיו גם אתם כאלה...
"מחלות מפרקים הן שקופות, אף אחד לא רואה את הכאב"
בגיל 28 אדיר אונגר חלה בדלקת מפרקים ומשם הדרך לדיכאון ולמשבר נפשי הייתה קצרה. "כשחושבים על מחלות מפרקים אתה לא חושב על אנשים צעירים", הוא אומר ומספר איך הצליח להשתקם, להכיר את אשתו ולהגיע למצב שבו הוא מנהל את המחלה ולא היא אותו. בתמונה: אדיר ואשתו.
דלקות מפרקים
דלקות מפרקים: המחלקה הראומטולוגית במרכז הרפואי בני ציון בשיתוף עמותת מפרקים צעירים מדברים על הנושא
הרצאות רפואיות בנושאים חשובים על דלקות מפרקים למיניהן מחכות לכם מעבר לפינה. כל הפרטים בפנים
ארגוני חולים לא מביאים מאות אלפים לכיכר
"כדי להגן על הגבול משקיעים מיליארדים - למה אין חשיבה כזו ברפואה הציבורית?" חודש לבחירות
,מערכת הבריאות על סף רתיחה שביתות, ניסיון לגרד תקציבים והמו"מ על הסכמי
שכר הרופאים שמעבר לפינה. מומחים בתחום בטוחים שאם המפלגות לא יתעשתו, נתעורר
לקטסטרופה, וקוראים לציבור להשפיע: "יש עכשיו הזדמנות לשים את הבריאות בראש"
Knowledge Transfer Programme of PARE
מאמר קצר המסביר כיצד התחיל קורס ניהול המחלה שאנו מעבירים בעמותה החל מ 2019. המאמר הופיע בניוזלטר של הארגון הבינלאומי לראומטולוגיה, תחת תת ארגון של חולים המתמודדים עם מחלות ראומטיות.
בת שלוש:אמא, גם היום אקבל זריקה?"
בגיל שנה וחצי חלתה עלמה בדלקת מפרקים של גיל הילדות - מחלה שכוללת צליעה קשה ומערבת את הראייה, עד כדי עיוורון. אמה כותבת על ההתמודדות עם המערכת הרפואית ועם פעוטה שלא יכולה להסביר את הכאב והחרדה.
דלקת מפרקים בגיל צעיר: אתגר התמיכה במשפחה
דלקת מפרקים בגיל צעיר משפיעה לא רק על החולה עצמו אלא גם על המשפחה שנאלצת להתמודד עם השינוי הרדיקלי שחל בתפקודו של החולה. מה חשוב לדעת על האבחון, הטיפול ובעיקר התמיכה בבן משפחה חולה?
בוקר בריאות – רשת 13 5.2.2019
ההתמודדות עם דלקת מפרקים פסוריאטית, הדס חברת העמותה מספרת בראיון בתוכנית בוקר בריאות, רשת 13.
אחרי 28 שנים של כאבים, מיכל מצאה את הדרך לנצח
דמיינו לכם מציאות שבה אתם סובלים מכאבים במשך שנים ארוכות, ללא אבחנה וללא סיוע. זה מה שעבר על מיכל נודל, עד שגילתה שהיא חולה ב-AS. היום היא מקדישה את זמנה כדי לוודא שלאחרים יהיה את המידע שהיא לא קיבלה. צפו בסיפורה המרגש
האפליקציה שתעזור לכם לדעת איך לטפל בכאב הגב
הטכנולוגיה יכולה לשפר את החיים במידה ניכרת - אם רק יודעים להשתמש בה בתבונה. בעבור חולים בדלקת חוליות מקשחת, היא יכולה לשמש כמזכיר הצמוד, כקבוצת תמיכה ואפילו כמאמן הכושר. כך תעשו זאת כמו שצריך
אתם לא לבד: כאב הגב הזה הוא סיוט שאפשר לנצח. ביחד
מעט מאוד אנשים יודעים מהי דלקת חוליות מקשחת, ולכן מתקשים להבין עם מה מתמודדים החולים בה. מנכ"לית עמותת "מפרקים צעירים" מסבירה כיצד ניתן להעניק תמיכה נכונה לחולה, גם אם אין לכם מושג מה הוא באמת מרגיש

אני כבר לא נותנת לכאבים לעצור אותי ולא מוותרת על הגשמת חלומות
איך מתמודדים עם כאבי תופת בהם הגוף תוקף את עצמו ולא מאפשר לבצע אפילו פעולות פשוטות? כיצד ניתן לחזור לשגרת חיים מלאה? צפו בסיפורה של החיילת עדי אהרוניאן
"הילדים ראו אותי בוכה כל הזמן – ואז החלטתי שאני לא מתחבאת"
כשאובחנה בדלקת חוליות מקשחת, עינת סודרי הרגישה שאיש לא מבין את מצבה ולכן המעיטה לדבר - אפילו עם בעלה וילדיה. כיום, אחרי עשור של התמודדות לא פשוטה עם המחלה הכרונית, היא כבר יודעת שחייבים לנהל שיחה עם הילדים, אבל בדרך נכונה.
אימא גיבורה: בהריון השישי הרגליים לא זזו ומאז היא נלחמת, דלקת חוליות מקשחת
חגית פרץ עבדה כל חייה והביאה לעולם 5 בנות, אולם בהיריון השישי אובחנה במחלה ששינתה הכל. כעת היא מספרת על ההתמודדות המורכבת ("עברתי תהליך אבל אמיתי") ועל הדברים שעזרו לה להמשיך למרות הקושי ("הבנות שלי שמרו שלא אפול"). כך היא מנצחת את המחלה בכל יום מחדש
מאבק הביוסימילאר: כתבה
כמה שווים חיי אדם? • שיטת תגמול חדשה של קופ"ח כללית מעניקה פרס כספי למרפאות על טיפול תרופתי זול לחולי סוכרת, וקנס על טיפולים יקרים • ארגוני חולים לשר ליצמן: "חציית קו אדום"
זה לא סתם כאב גב: מהי דלקת חוליות מקשחת?
דלקת חוליות מקשחת נחשבת מחלה "בלתי נראית" ורבים נוטים להתעלם מתסמיניה הראשוניים. אולם התייחסות לנורות האזהרה, אבחון מוקדם והתאמת טיפול ממוקד יכולים בהחלט לסייע לנהל אורח חיים שגרתי יחסית
כיפת ברזל לגוף: התרופות מצילות החיים שגם אתם צריכים להכיר
כמו מערכת "כיפת ברזל" שיודעת בדיוק אילו טילים ליירט, כך גם התרופות הביולוגיות משפיעות באופן נקודתי ויעיל יותר על מחוללי המחלה. איך הן עובדות ובאילו מחלות הן מטפלות? פרופ' גלב סלובודין מסביר
על הפרק
כשאנחנו שומעים את צמד המילים "דלקת מפרקים", רובנו מניחים שמדובר
במחלה בלעדית לקשישים. אלא שלא מעט ילדים ואנשים צעירים מתחת לגיל 40
מאובחנים במחלה. שני סיפורים אישיים על המאבק לנהל שגרת חיים בצל המחלה הקשה
בחברה שלא ממש מבינה את משמעותה.
צעירות לנצח
הארץ, מוסף ביו, 24.11.2015
ההתקדמות הגדולה בהרחבת זכויות החולים ובמימוש זכויות קיימות...
להתמודד עם דלקת מפרקים כבר בגיל 6
יש ילדים שהכניסה לכיתה א' מהווה אתגר רגשי לא פשוט עבורם. לילדה כמו שי רסילבסקי בת ה-6.5, שסובלת מדלקת מפרקים, לצד החששות הטבעיים, לוותה הכניסה לכיתה החדשה גם בקושי פיזי. "לשי יש סייעת רפואית שמלווה אותה לבית הספר, ובלעדיה היא לא הייתה יכולה לסחוב את תיק הלימודים שלה או לעלות ולרדת מדרגות בכניסה לכיתה", מספרת אימה, מירית.
דילוג לתוכן