תללי"ם

פרויקט תללי"ם הוא יוזמה ברוכה של שנועדה לתת מענה לבעיה אנושית וחברתית שלא נמצא לה מענה הולם: זכותם של התלמידים לחינוך בהיותם מרותקים בבתיהם לתקופות ממושכות.

מאז הקמת העמותה ב- 1990 משרד החינוך הפקיד בידי תללי"ם את האחריות להשלמת הפערים הלימודיים של התלמידים החולים בבית והחזרתם מוכנים להשתלב בלימודים עם חבריהם הבריאים בבית הספר. במהלך השנים האחרונות מגישה העמותה סיוע לימודי ליותר מ- 3,500 תלמידים חולים בבתיהם מדי שנה. אלפי מכתבי תודה של הורים תלמידים, מורים, אנשי ציבור וחינוך מעידים על הצלחתה במשימה.

כדי לאפשר הבאת הוראה איכותית לכל בית בישראל הקימה תללי"ם בשנת 2000 את בית הספר הווירטואלי. באמצעות בית הספר הווירטואלי המרנו את כיתת הבלוקים ל"כיתת קליקים". הטכנולוגיה חברה לאהבה שבלב, והיא מאפשרת למורים המיומנים במקצועות לימוד שונים ובהוראה מרחוק ללמד מבתיהם מאות תלמידים בכל רחבי הארץ.

במעטפת המתוקשבת של בית הספר הווירטואלי משולבים כלים סינכרוניים וא–סינכרוניים:

מערך קורסים סינכרוניים לגילאי גן עד לכיתה י"ב בהם התלמידים יכולים ללמוד בקבוצות, או בלמידה יחידנית בתקשורת קולית מלאה, בזמן אמיתי, מקצועות מגוונים. כל תלמיד יכול לבחור את הקורסים בהם ישתתף לפי צרכיו, יכולתו ומצבו הלימודי.

את מערכת ההוראה הסינכרונית מלווה מערכת ניהול ידע הכוללת: פורומים למורים אשר מאפשרים תקשורת והפריה הדדית ביניהם, תיק עבודות אישי של התלמידים המאפשר מעקב אחר התקדמותם ו/או קשייהם, ואת אוסף השעורים המוקלטים המאפשר לתלמיד חזרה על החומר בכל עת.

הלימודים הם כרטיס הכניסה של כל אדם לחיים בעלי תפקיד ומשמעות לעצמו ולחברה.
חלק מהתלמידים החולים במחלות כרוניות נאבקים בכדי להשלים את הפערים הלימודיים אשר עלולים לסכן את יכולתם להצליח בלימודים. באמצעות הלמידה בבית הספר הווירטואלי אנו מקוים לסייע להם לעמוד במשימה זו טוב יותר.

כל תלמיד, מגיל הגן ועד לכיתה י"ב, אשר איננו זכאי לתמיכת המדינה בהתאם לחוק חינוך חינם לתלמיד החולה ואשר נעדר לסירוגין מהלימודים בגלל מחלתו הכרונית, מוזמן לפנות אלינו ולהיות תלמיד בבית הספר הווירטואלי שלנו.

כל מה שצריך לעשות הוא להעביר אלינו את טופס הפנייה מלווה באישור רפואי והדרך לקבלת סיוע לימודי תיפתח לפניכם.
להורדת הטופס: http://tlalim.co.il/new/pniya.pdf

מורי בית הספר הווירטואלי מחכים לכם בכיתות!

הכותבת הינה, דר' ליאורה פלד, מנכ"לית עמותת תללי"ם www.tlalim.co.il


דילוג לתוכן